Czego w naszym przedszkolu uczą się nasi podopieczni

Czego w naszym przedszkolu uczą się nasi podopieczni

Każde dziecko jest indywidualne. Dlatego też do naszych podopiecznych staramy się podejść w indywidualny sposób, oferując dziecku możliwość rozwoju w wielu kierunkach. W tradycyjnym przedszkolu dzieci nabywają trochę wiedzy wystarczającej do rozpoczęcia szkoły, mają też programy polegające na zabawie. Nasze przedszkole nie tylko oferuje wiedzę oraz zabawę, ale przede wszystkim wychowuje dzieci w wieku przedszkolnym do roli odpowiedzialnego młodego człowieka i kształtuje jego osobowość jako jednostki pewnej siebie, asertywnej, inteligentnej i empatycznej. Każdego dnia nasz grafik jest bogaty w różnego rodzaju zajęcia. To sprawia, że dzieci mają czas rewelacyjnie zorganizowany, ale także z pewnością nie będą się nudzić. Już od najmłodszego uczą się języków angielskiego i hiszpańskiego, które dzieci z łatwością poprzez zabawę przyswajają. Także, dzieci na zajęciach odkrywają swoje talenty i zainteresowania, dzięki którym w przyszłości z pełną świadomością będą mogły wybrać kierunek swojej kariery zawodowej albo przedmiot zainteresowania.

Z naszych podopiecznych tworzymy ambitnych, zorientowanych na cele i przede wszystkim odpowiedzialnych oraz kreatywnych uczniów szkoły podstawowej. Dzięki formie organizacji naszych zajęć, dzieci chętnie i szybko się uczą, często nie zdając sobie sprawy, że właśnie się czegoś nauczyły – wiedza podawana jest im poprzez zainteresowanie daną tematyką, niż przymusem uczenia czegoś. Jest to całkowicie zgodne z naszą filozofią oraz modelem, który stał się dla nas inspiracją do tworzenia zajęć. Skandynawska samodzielność i zaradność, zdrowy styl życia, poszanowanie przyrody i dbanie o środowisko, ekologia, szacunek do drugiego człowieka, obycie i kultura – to nie jedyne cele, które przed sobą postawiliśmy, decydując się na tworzenie programu dla przedszkolaków.

Wiedza i umiejętności to nie wszystko, co może nam zagwarantować szczęście, dlatego pedagogika bliskości na co dzień i w każdym aspekcie życia stała się naszym ideałem do uczenia dzieci, jak nawiązywać bliskie i znaczące relacje. Innym modelem, który wykorzystujemy w pracy z dziećmi, są elementy metody Montessori – takie jak matematyka, kategoryzacja, segmentacja. Każdy test inteligencji matematycznej opiera się na zadaniach matematycznych, logicznych czy kategoryzacji oraz szybkiemu przetwarzaniu informacji oraz ich zastosowaniu w znalezieniu rozwiązania, dlatego uważamy, że nasz grafik pozwala każdemu dziecku rozwijać swoją inteligencję. Wysoki wskaźnik IQ przydaje się w późniejszych latach do szybszej nauki w dalszej edukacji dziecka oraz szukaniu efektywnych rozwiązań do danych problemów.

Myślenie matematyczne i logiczne kształtujemy przez zajęcia matematyczne oraz szachy. W naszym przedszkolu nie brakuje jednak zajęć zorientowanych na rozwijanie szeregu innych umiejętności. Zajęcia projektowe -tematyczne, rozwijające wyobraźnię, poszerzające horyzonty, twórcze to podstawa do tworzenia osobowości dziecka o kreatywnym sposobie myślenia i podejściu do problemu. A kreatywność często idzie w parze z umiejętnościami krytycznego myślenia – „czy jestem w stanie zrobić to, co wymyśliłem? Jak?”

Oprócz zajęć matematycznych, językowych oraz twórczych pozwalamy dzieciom zapoznać się z zagadnieniami chemicznymi. Zajęcia chemiczne z eksperymentami przyciągają uwagę dzieci i kojarzą im się z magią, iluzją. Przeprowadzane przez nas zajęcia obfitują w przykłady, które intrygują i zadziwiają dzieci, pobudzając ich do zadawania dalszych pytań oraz rozbudzając w nich ciekawość i zainteresowanie do otaczającego nas świata.

Dzieci bardzo lubią warsztaty artystyczne. Z reguły, warsztaty te są środkiem do osiągnięcia celu, jakim są teatrzyki raz w miesiącu – 1x/m czy koncerty muzyki klasycznej – 1x/m. Dodatkową inspirację oraz umiejętności dzieci pozyskują biorąc aktywny udział w zajęciach takich jak zajęcia drama &music.

Dobre wychowanie? Każdy nasz podopieczny uczy się, jak stosować zasady dobrego wychowania w życiu w każdej sytuacji. Warsztaty savoir-vivre to warsztaty kodeksu postępowania w wielu okolicznościach. Dzieci uczą się, jak postępować przy rodzinnym stole, jakimi sztućcami jeść dany posiłek, uczą się także znaczenia używania słów „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”.

Rozwijając w dziecku ducha, nie zapominamy o rozwijaniu jego ciała. Zajęcia sportowe to okazja do zmarnowania nadmiaru energii w pozytywnym znaczeniu. Dzieci poznają zasady obowiązujące w różnych sportach oraz uczą się gry w duchu zasady fair play, jednocześnie polepszając swoją motorykę ruchową i dbając o doskonałą kondycję fizyczną.

Kulinarne odkrycia i eksperymenty to pomysł nawet na największych niejadków. Rewelacyjna okazja do samodzielnego przyrządzania prostych posiłków oraz odkrywania nowych smaków interesuje nawet najbardziej wybredne dzieci. Każdy chętnie uczestniczy w takich zajęciach. Klub „Zdrowego Koktajlu” – 2x/tyg. to okazja do ćwiczenia swoich umiejętności i dostosowywania posiłków do „swojego podniebienia”.

Dodatkowo, w naszym programie są zajęcia logopedyczne oraz zajęcia z psychologiem. To świetna okazja, aby ćwiczyć i zredukować wady wymowy lub dotrzeć do dziecka w jeszcze bardziej zindywidualizowany sposób. Opieka całodobowa naszego przedszkola pomaga rodzicom także wtedy, gdy przydarzy się sytuacja awaryjna.