Nauka dziecka zaczyna się w przedszkolu

nauka dziecka w przedszkolu

Norlandia miejsce, gdzie zaczyna się edukacja

Drodzy rodzice, choć dla wielu z was może wydawać się to nieprawdopodobne, to w rzeczywistości właśnie okres przedszkolny jest idealnym momentem dla waszych pociech na rozpoczęcie nauki podstaw przyszłej edukacji.

Norlandia przedszkole Warszawa Wola oferuje zdobycie podstaw edukacji językowej, matematycznej, przyrodniczej, emocjonalno-społecznej, artystycznej, zachowania profilaktyki logopedycznej i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Edukacja językowa przedszkole Norlandia


Przedszkole Warszawa Wola przykłada ogromną uwagę do edukacji językowej. Wiemy, jak ważna jest komunikacja w życiu każdego człowieka, dlatego szczególną uwagę przykładamy do empatycznej, nieuogólniającej komunikacji, uwzględniającej indywidualne podejście do każdego dziecka. Uczymy maluchy komunikacji potrzeb, rozmawiania, a wszystko to z udziałem nowoczesnych technik i metod, zastosowanych w różnego rodzaju grach i zabawach.


Edukacja matematyczna w przedszkolu


Zabawa to również świetny moment, aby spróbować podszkolić swoje umiejętności matematyczne. Matematykę możemy ćwiczyć na spacerze, w ciągu obiadu czy w czasie oczekiwania na rodziców. Wplatanie elementów matematyki w zwykłe, codzienne czynności sprawia, że maluchy bardzo chętnie podejmują się zajęcia, jakim jest na przykład liczenie owoców, osób oczekujących w kolejce czy zabawek.


Edukacja przyrodnicza dla przedszkolaka


Przedszkole Warszawa Wola wie jak ważny dla dzieci jest czas spędzony na świeżym powietrzu, dlatego bardzo dużo czasu spędzamy na zabawach, odbywających się na zewnątrz i spacerach. Jest to idealny moment na obserwowanie przyrody i poznawanie otaczającego nas środowiska. Zajęcia w terenie to również czas na zapoznawanie się z ekologią. Uczymy dzieci jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, czy stosować produkty z recyklingu w zabawie.


Edukacja emocjonalno-społeczna dzieci w przedszkolu


Każdego dnia dzieciom towarzyszy wiele emocji. Przedszkole niepubliczne Warszawa Wola wspiera rozwój emocjonalny i społeczny. Nasi pracownicy są specjalnie przeszkoleni do pracy w tym obszarze. Pomagają dzieciom sprawnie się komunikować, wyrażać swoje emocje, współdziałać z innymi, promować przyjazne zachowania, a minimalizować zachowania agresywne i przemocowe.


Edukacja artystyczna przedszkolaków


Dzieci poprzez wykonywanie prac artystycznych wyrażają siebie. Przedszkole Montessori Warszawa Wola to miejsce, gdzie bardzo duży nacisk kładziony jest na rozwój inwencji twórczej. Dzieci korzystając z różnorodnych materiałów i przyborów, dostępnych w przedszkolu realizują każdą pracę według własnego pomysłu i wyobraźni. W ramach rozwoju artystycznego nasze przedszkole odwiedzają twórcy i artyści, a dzieci mają również możliwość wzięcia udziału w seansie kinowym.


Edukacja zdrowotna dzieci przedszkolnych


Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych powinno zostać rozpoczęte już w przedszkolu. Nasza kuchnia serwuje codziennie świeże, zdrowe posiłki z uwzględnieniem specjalnych potrzeb żywieniowych na przykład alergii czy nietolerancji pokarmowych. Maluchy mogą wziąć udział w zajęciach kulinarnych, podczas których uczą się przygotowywać swoje pierwsze, proste posiłki, zdobywając tym samym wiedzę o żywieniu i praktyczne umiejętności.


Profilaktyka logopedyczna dzieci w wieku przedszkolnym


Edukacja językowa w przedszkolu to jednak nie wszystko. W czasie wykonywania codziennych czynności wdrażamy elementy profilaktyki logopedycznej. Co roku przeprowadzane są również logopedyczne badania przesiewowe, dzięki czemu mamy możliwość wykrywania wad wymowy, a także śledzenia efektów prowadzonych profilaktycznych zajęć logopedycznych.


Ponadto Norlandia przedszkole 210 Warszawa organizuje wiele projektów edukacyjnych ze szczególnym dostosowaniem do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, warsztaty i programy artystyczne z udziałem rodziców, babć i dziadków, wyjazdy na wycieczki. Warszawa Wola Przedszkola to najlepsze miejsce rozwoju dla twojego dziecka.