Zróżnicowane zajęcia w naszym przedszkolu

Zróżnicowane zajęcia w naszym przedszkolu

Poszukując odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka, warto postawić na jego rozwój w każdym możliwym kierunku. Ostatecznie, zróżnicowane zajęcia sprawią, że dziecko będzie mogło zainspirować się i odkryć swoje talenty, odnaleźć prawdziwego siebie. W naszym przedszkolu stawiamy na różnorodność zajęć w różnych dziedzinach, prowadząc ciekawe zajęcia poruszające tematykę ogólnej wiedzy o świecie, jak i rozwijające talenty i wyobraźnię. Dbamy także o możliwości do rozwijania się fizycznie i motorycznie, ponieważ nie brakuje u nas ruchu.

W tworzeniu naszych zajęć, opieramy się na modelu skandynawska samodzielność i zaradność. Oznacza to, że uczymy dzieci już od małego zaradności i samodzielności w realizacji wielu zadań, w tym towarzyszących nam w życiu codziennym. Stawiamy na zdrowy styl życia i poruszamy tematy z zakresu ekologia, poszanowanie przyrody i dbanie o środowisko. Każdy człowiek powinien być świadomy otaczającego nas środowiska oraz sposobów, w jakie możemy o nie jak najlepiej zadbać, by służyło nam i następnym pokoleniom. Ucząc dzieci odpowiedzialnego podejścia do ekologii, zaszczepiamy w nich miłość i odpowiedzialność do otaczającej nas przyrody, do szanowania świata, o który należy dbać.

Pedagogika bliskości na co dzień i w każdym aspekcie życia zastosowana w naszych zajęciach z dziećmi uczy je odpowiedzialności względem siebie, ale także i innych ludzi. Dzięki zastosowaniu przekroju informacji i wcieleniu ich w praktykę, dzieci uczą się, jak nawiązywać zdrowe, znaczące relacje z innymi ludźmi. Rozwijamy w nich empatię, a także zwiększamy świadomość ich „ja” oraz świadomość innych ludzi. Dzięki temu dziecko uczy się w adekwatny i prawidłowy z punktu widzenia psychologii sposób odpowiadać na zaistniałe sytuacje, uczy się także wyrozumiałości w stosunku do samego siebie i innych ludzi.

Bogate w wiedzę poprzez zabawę zajęcia wykorzystują elementy metody Montessori – matematyka, kategoryzacja, segmentacja. To z kolei sprawia, że dzieci szybko uczą się logiki oraz rozwijają swoją inteligencję matematyczną. Nowe umiejętności przydadzą im się w kolejnych latach szkolnych, a także w dorosłym życiu.

Zajęcia projektowe – tematyczne, rozwijające wyobraźnię, poszerzające horyzonty, twórcze to nasza żelazna zasada podczas układania grafiku planu tygodniowego dla naszych podopiecznych. Zajęcia pozwalają odkrywać i poszerzać talenty, w tym artystyczne, a także stanowią cel innych zajęć. Dziecko uczy się, jak docierać do celu poprzez wykonywanie różnych czynności, które je do niego przybliżają.

Zajęcia matematyczne świetnie kształtują nie tylko znajomość liczb u dzieci jako sposobu opisywania otaczającej nas rzeczywistości, ale także uczą krytycznego myślenia. Widzimy pewne zależności pomiędzy tymi zajęciami, a zajęciami typu szachy – dzieci, które lepiej radzą sobie na zajęciach matematycznych, z reguły lepiej grają w szachy, ucząc się dostosowywania do zasad tej ambitnej gry i wykorzystywania ich na swoją korzyść.

Największą popularnością cieszą się warsztaty artystyczne. Podczas nich, dzieci mogą się wykazać od najbardziej kreatywnej strony. Przykładowo, zajęcia drama &music angażują dzieci w ogromnym stopniu i stają się środkiem do osiągnięcia celu, jaki przed nimi stawiają inne zajęcia projektowe, takie jak teatrzyki raz w miesiącu ” – 1x/m czy koncerty muzyki klasycznej – 1x/m. Teatrzyki czy koncerty organizowane są cyklicznie, stają się celem, do którego dąży dziecko, a pozostałe zajęcia prowadzone zgodnie z grafikiem umożliwiają im pokonywanie kolejnych kroków milowych niezbędnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W trosce o psychikę i zdrowie emocjonalne naszych podopiecznych, biorą oni udział w zajęciach takich jak joga czy mindfulness. Zajęcia te, powiązane z medytacją, umożliwiają dzieciom nauczenie się sposobów, na jakie mogą się wyciszyć, stać się uważniejsze i skupione na tym, co jest tu i teraz. Ponadto, jest to wspaniała relaksacja, którą nasi podopieczni uwielbiają.

W naszym przedszkolu, o sprawność fizyczną dzieci dbamy na wiele sposobów. Oprócz spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, mamy dla nich przygotowane zajęcia sportowe. Dzieci uwielbiają zwłaszcza zajęcia zumba, które są bardzo interaktywne i angażujące.

Dbamy także o ich zdrowie, a także praktyczne podejście do rzeczywistości, dlatego w naszym przedszkolu zorganizowane są niecodzienne warsztaty kulinarne odkrycia i eksperymenty. Klub „Zdrowego Koktajlu” – 2x/tyg to świetna okazja, aby wypróbować przyrządzane przez dzieci różne smaki zdrowych koktajli. Zauważyliśmy, że ciekawe świata dzieci uwielbiają te zajęcia nie mniej, niż warsztaty artystyczne.

Zajęcia chemiczne budują w dzieciach dociekliwość oraz ciekawość do otaczającego je świata. To jednak nie wszystko, czego dzieci uczymy. Wychodzimy z założenia, że zarówno wiedza o otaczającym nas świecie, jak i nabywanie praktycznych umiejętności są równie ważne. Mamy też świadomość, że dobre nawyki wyrabia się jak najwcześniej, dlatego warsztaty savoir-vivre to okazja nauczenia dzieci zasad dobrego wychowania oraz kształtowania pełnego kultury osobistej człowieka w dorosłym życiu.