Jak kreatywnie spędzić majówkę z przedszkolakiem?

Jak kreatywnie spędzić majówkę z przedszkolakiem

Majówka to dla dzieci wolny czas, gdyż w tym okresie nie muszą chodzić do przedszkola, a rodzice często również mają dni wolne od pracy. Warto zatem zaplanować ten czas, aby w sposób ciekawy i kreatywny spędzić go z dzieckiem?

Majówka z przedszkolakiem

Jeżeli weekend majowy będzie ciepły i słoneczny, to warto spędzić ten czas z dzieckiem na świeżym powietrzu. Jednak nie zawsze majówka to słoneczne i zachęcające do wyjścia dni, a wówczas trzeba pomyśleć jak spędzić ją w domu i dobrze się bawić.

Kreatywna majówka z przedszkolakiem na świeżym powietrzu

Majowy piknik – w piękne słoneczne dni warto wybrać się z dzieckiem na rodzinny piknik. Na świeżym powietrzu można smacznie zjeść, ale również pograć w piłkę, pobawić w berka, czy wymyślić inne kreatywne zabawy. Dziecko na pewno będzie się dobrze bawić.

Majowy wyjazd – niektórzy wolą spędzać z dzieckiem ciepłe dni poza domem np. nad morzem, jeziorem czy w górach. Kilkudniowy wyjazd może być doskonałą okazją do wspólnej zabawy.

Wydarzenia z okazji majówki – czasami placówki, miasto, czy różne organizacje organizują wydarzenia majowe dla dzieci. Są tam gry i zabawy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji, dlatego warto udać się tam z całą rodziną.

Rodzinny grill – często majówka, to okazja do otwarcia sezonu grillowego. Można sporządzić grilla w gronie rodzinnym i dobrze się bawić wymyślając kreatywne zabawy, ale można również zaprosić znajomych, czy innych członków rodziny wraz z ich dziećmi.   

Majówka z przedszkolakiem w domu, jak spędzić ja kreatywnie

Czasami pogoda nie pozwala na wyjście z domu, dlatego trzeba ten czas zorganizować w taki sposób, aby dziecko dobrze się bawiło we własnym mieszkaniu.

Wspólne sporządzanie posiłków – dzieci często patrzą na dorosłych i lubią ich naśladować, dlatego można to wykorzystać, przygotowując wspólny posiłek. Dziecko będzie cieszyło się, że może pomóc, a przy okazji dobrze bawiło i miało satysfakcję, że wspólnie przygotowało jedzenie dla całej rodziny.

Układanie puzzli – jedną z zabaw z dzieckiem może być wspólne układanie puzzli. Nie mogą być one za trudne i jeśli dziecko ma problemy, należy mu pomóc, to ma być zabawa, a jeżeli dziecko z czymś sobie nie radzi, to na pewno nie będzie się dobrze bawić.

Karaoke w domu – idealna zabawa, dla dzieci, które lubią śpiewać. Najlepiej wybierać piosenki, które dziecko zna i lubi, albo nawet czasami nuci. Mogą to być dziecięce piosenki, lecz nie jest to koniecznością. Domowe karaoke, to dobra zabawa dla całej rodzinny.

Papierowe dzieła sztuki – ten rodzaj zabawy pozwala nie tylko dobrze się bawić, ale także podnosi zdolności manualne i kreatywność u dziecka. Można do tego użyć kolorowe wycinanki, rolki papieru, bibuły i wiele innych rzeczy, aby tworzyć motylki, roboty, czy cokolwiek innego, na co dziecko będzie miało ochotę.

Istnieje wiele sposobów na kreatywne spędzenie majówki, wystarczą jedynie chęci i dobrze zaplanowany czas. Przedszkola Warszawa Wola zapewniają dzieciom dobrą opieką oraz zabawę, ale w domu mogą się one bawić równie dobrze.

Pomysły na majówkę

Jeżeli samemu nie ma się pomysłu na majówkę, to inspirację czerpać z internetu, zapytać rodziny lub nawet spytać opiekunek w przedszkolu, czy mają jakieś pomysły, przedszkole Warszawa Wola chętnie udzieli rad, z których rodzice mogą skorzystać.

Większość czasu dzieci spędzają w przedszkolu i jeśli jest to dobra renomowana placówka jak m.in. przedszkole Wola Warszawa, to dobrze się tam bawią, a przy okazji uczą wielu rzeczy. Norlandia zapewnia im opiekę, jednak dni wolne warto, aby dziecko spędziło kreatywnie z rodzicami i dobrze bawiło się, pogłębiając więzy rodzinne, nawet jeśli rodzice są zajęci, to zawsze powinien znaleźć się czas dla dziecka i powinno się z nimi spędzać każdą wolną chwilę jak np. weekend majowy.