Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole dla Twojego dziecka

Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole dla Twojego dziecka

Możemy z dumą powiedzieć o sobie, że jesteśmy wyjątkową placówką tworzącą zdrowe osobowości u naszych podopiecznych. Nasz grafik każdego tygodnia jest stworzony w oparciu o zindywidualizowane potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. U nas, nie uczymy tylko pisania oraz kolejności cyfr – stawiamy na znacznie bardziej zaawansowany rozwój dziecka w każdym z możliwych kierunków. Nasze przedszkole patrzy na dziecko w sposób indywidualny i stara się dostarczyć wszystkiego, czego tak młody człowiek potrzebuje do dalszego rozwoju siebie na każdym polu.

 W naszym przedszkolu każde dziecko będzie dobrze się bawiło, a oprócz zabawy czeka na niego ogólna wiedza o świecie. Nie tylko zajęcia językowe sprawią, że dziecko już od najmłodszego będzie w stanie komunikować się z osobami pochodzącymi z innych krajów. W naszym przedszkolu przyświeca nam skandynawska samodzielność i zaradność, zdrowy styl życia, poszanowanie przyrody i dbanie o środowisko, ekologia, a pedagogika bliskości na co dzień i w każdym aspekcie życia pozwala na zadbanie o zdrowy rozwój psychiczny i emocjonalny naszych podopiecznych. W nauczaniu i kształtowaniu analitycznego myślenia wykorzystujemy elementy metody Montessori – matematyka, kategoryzacja, segmentacja – są to te same metody, które wpływają na wysoki wynik w testach na inteligencję. Stawiamy też na zajęcia projektowe – tematyczne, rozwijające wyobraźnię, poszerzające horyzonty, twórcze. Zajęcia te sprawiają, że dziecko wychowuje się w zdrowej atmosferze, staje się ciekawe świata i może zaspokoić swój głód wiedzy, jest asertywne i pewne siebie i od początku tworzy znaczące i zdrowe relacje ze swoimi rówieśnikami.

Opieka całodobowa oferowana przez nasze przedszkole to doskonały sposób wspomagania także rodziców.

Ciekawe zajęcia matematyczne kształtują wyobraźnię przestrzenną i rozwijają umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia już u najmłodszych. Wbrew pozorom, to nie są umiejętności zarezerwowane dla młodzieży i dorosłych. Dziecko, które wie, jak wykorzystywać analityczne i krytyczne myślenie, jest zaradne i odpowiedzialne.

Warsztaty artystyczne, które prowadzimy, odkrywają lub dają szansę na rozwój talentu u dzieci. Nawet jeśli niektóre dzieci nie są zainteresowane występami, to wiele z nich lubi oglądać przedstawienia. Prowadzimy  teatrzyki raz w miesiącu – 1x/m oraz koncerty muzyki klasycznej – 1x/m – jest to okazja do przygotowania się dziecka do występu, ale też prawdziwa uczta artystyczna dla pozostałych, które niekoniecznie czują się dobrze występując przed publicznością. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko jest indywidualne i nasz grafik dopasowany jest do potrzeb każdego dziecka – niektóre z dzieci dobrze czują się odgrywając scenki lub grając na instrumentach, inne – są bardziej zorientowane na doświadczanie eksperymentalne świata, część z nich wykazuje duże umiejętności do przyswajania języków obcych, niektóre uwielbiają matematykę i wykazują zainteresowanie wiedzą o otaczającym nas świecie. Wszystkie dzieci uczymy kultury i zasad dobrego wychowania – warsztaty savoir-vivre to dobra okazja, aby poznać teorię i zastosować ją w praktyce.

W naszym przedszkolu zaszczepiamy w dzieciach miłość do zdrowego stylu życia. Dzieci chętnie biorą w zajęciach kulinarne odkrycia i eksperymenty, a Klub „Zdrowego Koktajlu” – 2x/tyg to dla nich okazja, by wypróbować swoje umiejętności oraz różne smaki. Uczymy dzieci asertywności oraz znajomości siebie – dając im okazję do przetestowania różnych rzeczy – po to, by były bardziej świadome siebie.

Bardzo dobrą rozrywką, która uczy dzieci cierpliwości i postępowania zgodnie z regułami gry, są szachy. Zajęcia takie jak joga, mindfulness to okazja do nauczenia się, w jaki sposób mogą się wyciszyć i skupić, by osiągnąć postawione przez nimi wyzwania. Zajęcia chemiczne oraz zajęcia drama &music to jedne z mniej popularnych, lecz niezwykle angażujących form zajęć.

Stare polskie przysłowie brzmi: „W zdrowym ciele zdrowy duch!” My też tak uważamy, dlatego zajęcia sportowe to okazja dla dzieci do dbania o swoją kondycję, poprawiania motoryki a nawet osiągania pewnych sukcesów w tym polu. Nasi podopieczni mają swoje ulubione sporty, które lubią wykonywać. Wszystkich bez wyjątku angażują zajęcia połączone z muzyką – takie jak zumba. W grupie wszyscy bawią się doskonale bez wyjątku.

W naszej ofercie jest także wsparcie logopedyczne i psychologiczne. Zajęcia logopedyczne pozwalają pracować nad wadami wymowy, ćwiczymy tutaj poprawne wymawianie zgłosek i powolne mówienie, jeśli dziecko ma tendencje do jąkania się spowodowanego przez natłok myśli. Zajęcia psychologiczne to świetny sposób na pracę z dzieckiem w celu zrozumienia i rozwiązania problemów, które je trapi.

Jeśli szukasz przedszkola, w którym Twoje dziecko nie tylko nauczy się dużo o otaczającym je świecie, ale będzie też prezentowało w każdym kierunku wysoki poziom, zanim zacznie szkołę podstawową – warto rozważyć naszą ofertę. Z dumą prezentujemy swój grafik oraz poziom naszego przedszkola i wiemy, że dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni kształtowali w sobie zdrową osobowość, asertywną, szanującą siebie i innych, a także by dzieci mogły rozwijać swoje naturalne talenty.