Jak przygotować przedszkolaka w podróż na ferie zimowe?

Świąteczne gotowanie z przedszkolakiem

Ferie zimowe to czas, w którym dzieci chwilowo odpoczywają po ciężkim okresie nauki. Nie ma co się dziwić, że dzieci lubią ten okres, bo nie muszą wcześnie wstawać, a również rodzice mają częściej swoje pociechy w domu. Nie można jednak zapomnieć o tym, że niektórzy decydują się posłać dziecko w podróż. Zanim jednak się to stanie, należy go odpowiednio przygotować i o tym sobie powiemy w naszym tekście.

Wpoić zasady odpowiedniego zachowania

Jeżeli decydujemy się na wysłanie naszego dziecka w podróż na ferie, to trzeba powiedzieć o tym, że warto mu wpoić odpowiednie wzorce zachowania, czyli po prostu dobrze go wychować. Starsze pokolenie powiedziałoby o “kindersztubie” i choć zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci, a szczególnie przedszkolaki mają to do siebie, że kochają psocić, to jednak należy wyraźnie uczyć dzieci o tym, że za przewinienia są kary, a za dobre zachowanie nagrody. Ma się to przejawiać w szacunku dla starszych osób, które będą opiekunami w podróży i posłuszeństwie.


Odpowiednie zachowanie będzie się przejawiało w tym, że dziecko będzie miało szacunek nie tylko do osób starszych, ale również nie będzie sprawiało problemów wychowawczych wśród innych dzieci, czyli nie będzie ich bić czy wyzywać. Przedszkole warszawa wola ma ogromne doświadczenie w wychowywaniu dzieci, jednak nie zawsze naprawi wszelkie błędy popełnione przez rodziców. Bardzo istotne jest tutaj, aby dziecko już od najmłodszych lat było wychowywane w dobry sposób, by na wyjeździe nauczyło się nowych rzeczy i wróciło z podróży szczęśliwe.

Przygotowanie dziecka w kwestii ubioru

Dziecko będące przedszkolakiem powinno już samo wiedzieć, co należy ubrać zimą. Chodzi oczywiście o ciepłe ubrania, które zapewnią dobrą izolację i nie będzie żadnych chorób. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci chorują dość często, ale jednak podstawą jest to, aby rodzice w podróż spakowali dziecko w odpowiedni sposób. Będzie to też czas odpoczynku dla rodziców, którzy będą mieć pewność, że profesjonalna kadra z przedszkola na woli zajmie się ich pociechą, ale jednak rola opiekunów jest bardzo ważna.


Przedszkolak musi wiedzieć, że gdy jedzie w góry czy też wiele czasu spędzi na wyjeździe poza domem, to musi mieć ciepłe obuwie, skarpety, bieliznę, bluzę i to w kilku kompletach. Świetnie będzie, jeżeli dziecko pomoże w pakowaniu i tym samym weźmie określoną odpowiedzialność na swoje barki. Gwarantujemy, że będzie to ruch, który wpłynie na jego zachowanie w przyszłości.

Wysłanie dziecka w zgodzie z jego talentami

Każde dzieci mają określone talenty. Jedni lepiej malują, natomiast inni mają wyjątkowe talenty ruchowe. Wysłanie dziecka na ferie powinno przede wszystkim sprawić mu przyjemność i nie powinno być przez rodziców determinowane tylko i wyłącznie chęcią odpoczynku. Najlepszą opcją jest przygotowanie go w podróż tam, gdzie samo chce jechać bądź też będziemy przekonani, że tam będzie mu dobrze. Przedszkole wola warszawa stara się wspierać swoich podopiecznych w kształtowaniu ich talentów, jednak rola rodziców jest bardzo ważna.